IN & OUT BODY   

Jedinečná metoda pohybové kontemplace pro život v celistvosti

Autorka konceptu: Michaela Meera založila IN & OUT BODY 13.9 2011

    

 

O mně- životní příběh

 

Narodila jsem se 27.11.1971 pod horou Říp se jménem Michaela Bakotová, do rodů velkého zemědělského a do rodů horalů s původem Chorvatů. Byla jsem byla vždy podporována...určité body v životě jsou dané i když mnoho lidí nevěřilo, že se dostanu na nedostupné školy.
Od školky až po vysoké školy jsem procházela rukama skvělých učitelů bez mindráků. Za tato vedení jsem velmi vděčna, protože mi nebyla způsobena žádná psychická újma. Mé smýšlení také ovlivnilo žití do mých 14 let u západních hranic s NSR, poslouchali jsme hudbu, která byla zakázaná a sledovali hudební pořady německých TV, měla jsem volný pohyb, cítila jsem se v dětství svobodná.

Podpora rodičů, rodů, učitelů a svoboda pohybu, od 13 let jsem sama cestovala…tak se mohla vyvíjet Michaela v bytost rebelky. To už se blížil konec 80 let…Změna v životě byl rozvod rodičů na začátku 80 let, stěhování ze dne na den do Prahy po končení základní školy…nebýt mamky, která slyšela svůj vnitřní hlas, tak dodnes zůstaneme v té malé vesnici, kam se ráda vracím. Také díky její intuici a pomoci jsem začala studovat na SPŠT v Brně, hned po přestěhování do Prahy…žádné dlouhé vyčkávání a šup na prestižní návrhářskou střední pro tehdejší ČSSR. Moje rebélie mohla nerušeně pokračovat, na škole umělecké to nebyl problém. Výchova hodně určí směr dítěte, bud do svobody nebo útlaku. Ale ani tam mi nevěřili, že se po střední dostanu na VŠUP, tehdy skoro nedostupnou školu…ale byl rok 1989 a mnohé se změnilo. A já vnitřně věděla, že tam budu studovat hned po střední, žádné vyčkávání.

V mém životě se stalo mnoho událostí, jedny ze zásadních byly, odchody z těl tří blízkých bytostí, kdy jsem byla vždy přítomna poslednímu výdechu. My tomu říkáme smrt, ale díky těmto zkušenostem a vlastnímu prožitku orgasmu smrti vím, že smrt je jen odchod domů, změna stavu, oslava...smrtí život nekončí, ale pokračuje dál..

Do mých 21 let jsem byla hodně spojena se svou intuicí. Už tehdy jsem přirozeně pracovala se záměrem, popsáním záměru a jeho odevzdáním, bylo mi jedno, jestli se to stane nebo ne..a většinou se to splnilo. Jak se blížil konec školy a vstup do samostatného života, byla jsem už "prý" dospělá, tak se tato přirozenost vytrácela a okolní svět mne více pohlcoval. 
V r. 1993 jsem byla přivedena na svůj první prožitkový zážitek v kruhu asi 80 osob…tehdy běžela vlna Sylva Control Method, naštěstí se mne esoterické vlny nijak moc nedotkly…vždy jsem se ptala a co je za tím? Kdo jsme? Co tu pohledáváme?…to opravdu nebylo moc kompatibilní se silným polem, v kterém jsem také byla.
Móda, reklama, přetvářka, ale také umělecký úžasný bláznivý svět, kde je posilováno ego-osobnost, aby se umělec stal umělcem se svým osobním rukopisem. Energetické pole módy je silné. Avšak i tomuto poli vděčím za učení se samostatnosti, umět se propagovat, zvládat stres, komunikovat, nebát se mluvit na veřejnosti, vytvořit i udržet firmu – značku…to vše je pro „práci tady na Zemi“ také třeba. Také ale udělalo z ženy muže, to si tady tak na západě my ženy děláme.
Tak jsem budovala značku, vyráběla kolekce, jezdila na veletrhy, žila svoje osobní životy a stále se pídila po tom Kdo Jsem ve skutečnosti. Karma – kolo života se otáčelo a přivedlo mne k Jiřímu Vackovi, Míle Tomášové, Eduardu Tomášovi, Františkovi Drtikolovi, Ramanu Maharishi, Kalyani Maškové, objevila jsem meditaci, Pránájámu, Átmavičáru, a to se kolo rozjelo na plné obrátky…byl rok 2 000. Kolem tohoto roku se plně nastartoval obrat do nitra.

Další důležitá setkání byla s ženami…v mé profesi jsem se hodně s nimi potkávala, ale ne tak důvěrně...setkání s Ernestýnou Velechovskou a tehdejší Pavlou Maškovou, dnes Sofie Kalyani Sarras, mne otočilo opravdu k sobě.
Vše, co jsem absolvovala,  najdete na tomto webu v Historii podle dat, a ta cesta trvá dodnes. Když se ohlédnu zpět, vidím přímou cestu k opravdovým mistrům. 

Kolem roku 2001-02 jsem procházela spirituální krizí, štěstí bylo, že tady byli už lidé, kteří také tím prošli a mohli podat pomocnou ruku. Dříve byli lidé zavíráni do blázinců nebo páchali sebevraždy…. Jsou kroky na cestě, kterými musí projít každá bytosti pro svůj vývoj Duše ve svém čase.
Vše probíhalo v nitru, pro okolní svět jsem byla stále módní návrhářka. Od r. 2 000  jsem intenzivně procházela očistou, meditacemi, proměnou v kruzích žen (Světlo Ženy, Škola Tanec Mystické Růže- projekty S.K Sarras)…přátelé, kteří neunesli mou proměnu odcházeli a noví ve stejných vibracích s mými, přicházeli.

25.12. 2010 jsem přijala spirituální jméno Meera.

Rok 2011-2012 jsou roky intenzivního vystupování z pole módy. Pomáhal partner a Kalyani. A byl to opravdu mazec, aby bylo dovoleno vystoupit do svobody, stoupala  jsem krok po kroku po spirále a konstelovala, meditovala, čistila, uvolňovala pouta…Pohybovala se ve všech úrovních, ve všech bylo třeba rozvázat nitky. Kdyby i jen malá zbyla, nedovolila by mi působit svobodně ve vůli Universa, vždy by tam energetické pole módy vystrkovalo růžky…i tak  se bude dít dalším bytostem, kteří budou chtít tvořit opravdu svobodně.

To neznamená, že budete najednou dělat něco zcela jiného, třeba zůstanete ve svém oboru, ale budete transformováni a můžete proměnit celé konání a inspirovat další bytosti. Osobnost ustupuje do Ticha....A to je pak slyšet i vidět…cítím se Živá, zdravější, v naplněném partnerském vztahu, mezi přáteli, kteří mne zřou a já je.
Z tohoto svobodného vyzařování, ve spojení s boží vůlí přichází vize a  projekty, někdy se i hrnou, aby užuž vyzařovali do světa. Je to úplně nová tvořivost – kterou se učím i do spolutvořivosti….až zmizí  i poslední nitka tvořitele.

JSEM TU, abych tvořila a přenastavovala v nás staré struktury, bořila ,-ismy, vedla do svobody projevu, ukazovala, že tělo je Boží nástroj a my ho obýváme.Ze ho můžeme zdobit vědomě a znát jeho mapu. JSEM TADY i proto, abych učila to, čím jsem sama prošla, co vše  jsem v sobě transformovala.          

Přeji všem bytostem odvahu na cestě do nitra, důvěru a vytrvalost. Stojí to za to, vykročit po svém Mostu Života.  

Michaela Meera 3.3. 2013

 

   Mgr.A. Michaela Meera 

              OSOBNÍ CESTA ZA POZNÁNÍM - milníky na cestě

                                              
             1993               certifikát Silva Mind Control - lektor Zorica Mitrovic
             2002               první ženský seminář Žena - lektor Ernestýna Velechovská
             2003               SRT I.- Spiritual Response Therapy- lektor P.Kutička
             2004/05          Reiky I. a II. - Usui Shiki Ryoho- lektor František Horváth
             2005 - 2010     I., II., III. mistr Reiky Archangelic Seichim Reiky - lektor 
S.K. Sarras
             2009               0čista - lektor - Ernestýna Velechovská
             2009 - 2010     Výcvik systemických konstelací a spirituální inteligence- lektor 
S.K. Sarras, P.Veselý
             2009 - 2010    škola Tanec Mystické růže- lektor S.K. Sarras
             2010               Základy spirituální inteligence a kvantové psychologie- lektor
S.K. Sarras
             2010               24.12. - Přijala jsem jméno Meera
             2011               13.9.2011 Vize a vznik IN & OUT BODY - Živé meditace v pohybu
             2012               Spolutvorba meditací s Macelkou z hor
             2012               12.12.2012 Vize a vznik Pizzetek - Sukýnky ženskosti
             
2012               Přijala jsem Šaktipátu od Ánandi Má a potvrzené jméno Meera

             2015               Založení VIZE Pro Plnohodntný Život mužů, žen a dětí
        od r.2005     aktivní účastnice Světla Ženy - Brno, Plzeň, Praha, Ústí n/L- průvodkyně & autor - S.K. Sarras

          Účastník mnoha seminářů dalších lektorů.....od r. 1993 do teď

Meditační praxe: Átmavičára - Pránajáma, Ramana Maharshi, v pokračování Jiřího Vacka,MílyTomášové a EduardaTomáše a S.K. Sarras, Osho dynamické meditace. Navazováním na tyto tradice ke mne přichází inovativní postupy a jedinečné metodiky.

Podrobné info k celému životopisu najdete na : www.pontelavita.cz/prostor-vdecnosti/o-me/historie/

Životní příběh si můžete přečíst na : www.pontelavita.cz/prostor-vdecnosti/o-me/